איך למצוא רעיונות חדשים לכתיבה

זמן קריאה: 10 דקות

תחום כתיבת התוכן טומן בחובו מעלות וירידות, אחד הדברים הקשים ביותר הוא למצוא רעיון חדש לכתיבה. תחום הכתיבה הוא תחום שוחק, מרבית הכותבים כתבו כבר על הכל, בזמן חיפוש עבור רעיונות חדשים, באיזה שהוא שלב נרגיש כי "יבשה הבאר". דווקא ברגעים כאלה אנו חייבים לחשוב מחוץ לקופסה, האם יכול להיות משהו שפספסנו בדרך? בזמן כזה, אנו חייבים לכתוב בצורה כזאת שתאפשר לנו לצאת מהמשבצת המוכרת.

גם הכותבים המוכשרים ביותר נתקעים לפעמים, וזה הזמן שבו אנו נאלצים לעשות דברים אחרים אשר יעניקו לנו את "היכולת" למצוא נושאים חדשים ורעננים. לפעמים המוח שלנו פשוט "ריק" ואין מה לעשות! אבל אל דאגה, אני כאן בשביל לעשות לכם קצת סדר.

שקט הוא חברו הטוב ביותר של כותב התוכן

ברוב הזמן אנו נמצאים עם החברים והמשפחה, וכאשר זה קורה המוח לא יהיה מסוגל להמציא רעיונות חדשים. בחודשים האחרונים, בתקופת הבידוד שמתי לב שה- "לבד שלי" היא התרופה הטובה ביותר לרעיונות חדשים. אני יהיה איתכם ממש כנה, אני לא יודע מה אם אחרים, הרעיונות הטובים ביותר שלי עולים רק כשאני ממש לבד! כשאני מאפשר לעצמי קצת זמן איכות איתו (ה') ועם הלבד שלי כל המחשבות פשוט צפות להן.

מהצד השני, העולם שבו אנו חיים מסיח את דעתנו הרבה, בעולם הפיזי אנו חשופים להרבה רעשים – רכבות, שיחות טלפון צדדיות, פרסומות, ומה לא. בשביל להזרים רעיונות חדשים מהמוח לדף, נצטרך להיות לכמה רגעים ממש בשקט, בלי טלפונים ובלי הסחות דעת, כי לפעמים להיות בשקט רק יתרום לרעיונות לצוץ להן.

צריכים תוכן איכותי? במחיר טוב?

מלאו את הפרטים מטה, ואחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית.

לפעמים, אנו חייבים לתת לעצמנו את הרוגע והשלווה לפחות פעם אחת ביום. כאשר זה לא קורה, אתם עשויים להימשך "לחור שחור" שממנו אין מקום לבריחה. בסופו של דבר, אנחנו סך הכל בני אדם שזקוקים למעט מנוחה ושקט. אם נמשיך לאמץ את הנפש שלנו בצורה אגרסיבית שכזו, נתקל במחסומי כתיבה, ואי יכולת להמציא רעיונות חדשים. בקיצור, אם נרצה למצוא רעיונות חדשים נצטרך קצת שקט.

הדברים הקטנים ביותר נמצאים בבית

גם אם זה נשמע לכם קצת קלישאתי, פשוט נסו לקבל השראה. בדירה שלנו אנו יכולים לעשות המון חוץ מלנוח או לאכול. בדירה נוכל לקבל השראה משלל דברים שעד כה לא חשבנו שהם עשויים לעזור.

הנה 10 דברים שמהם נוכל לקבל השראה מבלי לצאת מהבית:

 1. קריאת ספר טוב.
 2. צפייה בסרט או סדרה אהובה.
 3. קריאת מאמרים באינטרנט.
 4. להסתכל מעט על תכנים שרשמנו בעבר.
 5. לנקות את הבית, לנוח, או לנסות להיות עסוקים במשהו אחר שהוא לא כתיבה.
 6. לצפות בסרטונים ב- YouTube, או לחלופין ב- TikTok.
 7. לשמוע את המוסיקה האהובה עלינו.
 8. תקראו בעיתון זה רק יעזור לקבל רעיונות.
 9. בדקו דיוורים ותכנים שנשלחו לכם בתיבת הדוא"ל.
 10. צפו בטלוויזיה, בעיקר בתוכניות בוקר.

אלה הם עשרת הדברים שאני עושה כאשר אני מרגיש קצת "תקוע". למעשה, הרבה מאוד דברים מהבית יכולים לתת לנו "מרווח נשימה" אשר יאפשר לנו למצוא רעיונות חדשים. אנחנו יכולים לעצור את הכל לרגע, ולהתחיל לבשל או להתעסק בתחביב שלנו למשך חצי שעה. תאמינו לי, העולם לא ייהרס אם נעכב את העבודה בחצי שעה.

לשבור שגרה – 18 דרכים לשנות אווירה

כותב תוכן והאדם הממוצע ביותר חייב שינוי, וחייב לשבור את הפזל שחוזר על עצמו מידי יום. היא תמיד שם, כולנו מכירים אותה, היא משקיפה עלינו במבט עצוב ומצחקקת קצת, זוהי השגרה. כולנו מכירים את הדפוס היומי שחוזר על עצמו: קמים בבוקר אוכלים משהו קטן, מתארגנים, נכנסים לרכב ונוסעים לעבודה, אוכלים את ארוחת הערב החמה, וקופצים למיטה. ולפני ששמנו לב, עבר לו עוד יום מפרך. הדבר שהכי שוחק בני אדם היא שגרת היום יום, אנו חייבים לרענן את עצמנו, ולפיכך אנחנו חייבים לשנות את השגרה הקבועה. שינוי השגרה היא מתכון שבלעדיו נהפך למשוגעים. לכן, במטרה לשנות טיפה את הלוז, נצטרך לשבור את השגרה.

אז מה אפשר לעשות במטרה לשבור שגרה? הכנתי לכם 18 דרכים ממש טובים:

 1. קחו לעצמכם חופשה רגעית לכמה ימים טובים, רק אתם והפינוק.
 2. התחילו במסע לימודים להעשרת הידע.
 3. מצאו תחביב חדש או ישן והקדישו לו זמן.
 4. שנו את מהלך היום, עשו דברים שלא עשיתם לפני.
 5. למדו שפה חדשה ותנו לפה שלכם לדבר.
 6. תצאו עם הכלב קצת יותר, הוא מחזיר אהבה, עכשיו תורנו.
 7. נצלו את החגים בצורה נכונה, חבקו כל רגע מהחג ותהנו עם המשפחה.
 8. תרמו לאחרים, לסביבה שלכם, ולעמותות, לא בכסף אלה במעשים – בקיצור התנדבות.
 9. היכנסו לכושר, לכו לחדר כושר שלוש פעמים בשבוע.
 10. לכאלה שלא עצמאיים, נצלו את ימי החופש והמחלה שלכם לעשייה טובה ובריאה.
 11. קפצו לאיזה בר לערב חופשי ומרתק, פשוט תהנו כאילו אין מחר.
 12. תעשו דיאטה או פעילות ספורטיבית אחרת.
 13. תלכו לחדרי בריחה, אחד הדברים המהנים ששוברים שגרה.
 14. פעם בחודש נסו להציב לעצמכם גבול או אתגר – למשל: התנתקו מהטלפון ל- 24 שעות.
 15. נסו לטעום או לבשל ארוחות מיוחדות שעד היום לא התקרבתם אליהם.
 16. התאהבו מחדש בבן או בת הזוג, או לחלופין טפחו את מערכת היחסים הקיימת.
 17. לכו לסרט, למועדון טוב, או אפילו לבר לא שיגרתי.
 18. פעם בשבוע פנקו את עצמכם בערב של משחקים ליד הסוני או המחשב.

אלה הם שמונה עשרה הדרכים הטובים ביותר במטרה לשבור קצת את השגרה המשעממת. יותר מהכל והכי חשוב, בצעו את אחת מהמטלות באופן קבוע – אחת לחודש, או אחת לשבוע, כמה שאתם צריכים. מעבר לזה, אני ממליץ להכניס את שבירת השגרה כמשימה אישית, רשמו את התאריך ביומן האישי שלכם.

קחו השראה מהמתחרים שלכם – הקדישו מחקר

למדו מהמתחרים שלכם, אבל אל תעתיקו! נסו לפענח באיזה אסטרטגיה או דרכים המתחרה שלכם בוחר את הרעיונות שלו. נסו להבין מהם הצעדים שהמתחרה נוקט במטרה ליצור תוכן איכותי שמספק את הגולשים. כמו כן, נסו להבין את מורכבותו של הלקוח, נסו להכיר את הלקוח עצמו ולספק לו אינפורמציה ע"י כתיבת נושאים שטרם נכתב עליהם ברשת. נסו להביא תוכן מקורי ובלעדי מהחיים הפרטיים שלכם, וגם בדקו את הנושאים שהמתחרה שלכם כתב אליהם. מניסיון, המתחרה כתב כמעט על כל נושא אפשרי, ואולי אם יהיה לנו מעט מזל נוכל למצוא כמה רעיונות רלוונטיים.

יש לכם מספיק רעיונות? מעולה! כעת כתבו את התוכן הכי טוב שתוכלו. כשיש לכם מספר רעיונות בראש, מגיע הזמן להתחיל לכתוב תוך כדאי שאתם מקפידים לספק תוכן איכותי. במידה ואתם עדיין תקועים, לא מצליחים להתנער? אני מזמין אתכם לשלוח לי הודעת בווצאפ, או אפילו להתקשר! מכאן, תנו לי לעזור לכם, ואפילו למצוא עבורכם כמה רעיונות חדשים לכתיבה.

תוכן עניינים

צרו איתי קשר

לקוחות ממליצים

מאמרים אחרונים