כתיבת קורות חיים

בימנו, לכל תפקיד אליו ננסה להתקבל, נידרש (כמעט) תמיד לקורות חיים. פעמים רבות, הם אלו שיקבעו אם נקבל את העבודה הנחשקת או לא. בסופו של יום, לקורות חיים השפעה עצומה על חיינו. “בדיוק” בעקבות משקלם הגדול, ישראלים רבים מעוניינים בכתיבת קורות חיים מקצועית. אם כך, מה כולל השירות שאני מציע? כיצד כתיבה מקצועית תוכל לסייע לכם? ואיך בדיוק תהליך הכתיבה יתנהל בינינו? מבטיח לענות על הכל.

כתיבת קורות חיים – מה כולל השירות?

קורות חיים הנם המסמך ה־”שיווקי” החשוב ביותר לתעסוקתנו. בהם, נפרט את עיקרי “סיפור חיינו” בפני המעסיקים הפוטנציאלים שלנו. למעשה, זהו המסמך שמספר להם כמה אנחנו “שווים”. אם נצליח בכתיבת קורות חיים מרתקים, מדויקים ורהוטים – סיכוינו לקבל את העבודה יהיו מקסימליים.

בכל קורות חיים מכובדים מומלץ מאוד שיכללו הפרטים הבאים:

 • פרטים אישיים + דרכי יצירת קשר: הפרטים הראשונים שצריכים להופיע בקורות החיים – שמנו המלא, שנת לידה, כתובת, מצב משפחתי אישי ושלל דברים נוספים. כמו כן, חשוב לציין כמה שיותר דרכים בהם המעסיקים יוכלו ליצור עמנו קשר: מייל, טלפון אישי, פרופיל LinkedIn ואפילו פקס (!).
 • שירות צבאי: בישראל, נהוג לכלול בקורות החיים פרטים אודות השירות הצבאי ותפקידנו בו. זאת, על אחת כמה וכמה אם תחום התפקיד בו שירתנו בצבא רלוונטי לעבודה אליה אנו מנסים להתקבל. כדאי לציין סימני דרך חיוביים: סיום מסלול עתודה, העלאה משמעותית בדרגה (הפיכה לקצין וכו'). נסו להבליט כל קשר אפשרי למשרה.*מסיבות כאלו ואחרות, נמנע מכם להשתתף בשירות הצבאי? במקרים כאלו, נהוג להשמיט סעיף זה.
 • עבודות קודמות: בחלק זה, נציין את ההיסטוריה התעסוקתית שלנו. פרטו בקצרה על כל תפקיד ותפקיד בראשי פרקים: מה היו תחומי האחריות שלכם? לאילו כישורים נדרשתם על מנת לתפקד בעבודה? הדגישו עבודות רלוונטיות בתחום עבודתכם (אם יש).*לעיתים, מקובל להציג את ההיסטוריה בסדר כרונולוגי הפוך.
 • שפות מדוברות: אם אתם בקיאים בכמה שפות, חשוב מאוד לציין את העניין בקורות החיים. לצד השפות שאתם מציינים, הוסיפו את רמת הבקיאות בשפה: מתחיל-שפת אם. דבר זה עלול להכריע בקבלתכם לעבודה.
 • השכלה אישית: פרטו אודות רמת ההשכלה שלכם – תיכונית, אקדמית וכו'. אם יש לכם תארים כלשהם, ציינו במספר שורות אודותיהם: מתי התחלתם/סיימתם את התואר? באיזו אוניברסיטה/מכללה למדתם? מהו הממוצע הסופי שלכם? האם סיימתם את התואר בהצטיינות? כל אלו חשובים מאוד בתהליך כתיבת קורות החיים שלכם.
 • *המלצות: במידה ויש לכם מכתבי המלצה רלוונטיים מגופים “בעלי שם” בתחומים הרלוונטיים, הוסיפו אותן לקורות החיים. המלצות אינן בגדר חובה (ולכן סעיף זה מסומן בכוכבית). אולם, הן ללא ספק מסוגלות להעלות את סיכויי הקבלה לעבודה.
 • *כישורים נוספים: אם הנכם בעלי כישורים שימושיים נוספים, מומלץ לציין אותם. כישורים כמו ידע/ניסיון בתוכנות ה־Office למשרת מזכיר/ה, רישיון נהיגה, ניסיון והבנה במערכות ניהול תוכן (CMS) וכו' – כל אלו בהחלט ראויים להיכלל.

שימו לב: אורך קורות החיים האופטימלי הוא עמוד בודד. על קורות החיים להיות תמציתיים וענייניים ככל היותר – בכל זאת, בפני המעסיקים הפוטנציאליים שלנו יוצבו עשרות קורות חיים לקריאה. כלומר, אם נרצה להתבלט, נצטרך “לתפוס את תשומת ליבם” ומהר. השתדלו להציג בקורות החיים בעיקר פרטים הנוגעים למשרה / תחום תעסוקתכם, לצד שמירה על האיזון, כך שלא ייווצרו שנים “ריקות” מתוכן בקורות החיים – מצאו את “עמק השווה”.

התנהלות כתיבת קורות החיים – מהם השלבים בדרך?

לאחר שעסקנו בקורות החיים ומה הם צריכים לכלול – מגיעה השאלה הלגיטימית: “איך יתנהל השירות בינינו?”. אענה עליה בשמחה. להלן השלבים בדרך ל־“התוצר הסופי” (בשירות שאני מספק עבורכם):

 1. שיחת היכרות / מסירת מידע: זהו שלב ההיכרות. בשיחת אפיון אישית, תוכלו לספר לי אודות כל הפרטים הרלוונטיים בקצרה. מן הסתם, אשאל אתכם שאלות מכוונות, ובעזרתן אבנה את מאגר המידע הדרוש לכתיבת קורות החיים. שיחה בעייתית לכם? לחלופין, ניתן להעביר את המידע בכתב. עם זאת, שיחת וידאו / שיחה קולית הנה הדרך הטובה ביותר לתאם ציפיות, לשאול שאלות ולהבין את עיקרי המידע הדרוש. כך, איכות קורות החיים תהיינה מקסימלית.

  *מעוניינים בכמה גרסאות של קורות חיים לכמה משרות שונות (בכל גרסה, יובלטו פרטים / כישורים הרלוונטיים אליה)?
  אין שום בעיה. עליכם רק לפרט זאת בבירור בשיחה.
 2. מסירת הגרסה הראשונית של קורות החיים: לאחר שאאסוף, אצליב ואכתוב את הנתונים בקורות החיים – תקבלו את הטיוטה הראשונית לבחינה. בשלב זה, תוכלו לספק פידבק עם בקשות לתיקונים (במידת הצורך).
 3. *תיקונים: במידה ויש כאלו, אספק שינויים בכמות ריאלית ובגבול הטעם הטוב. מניסיוני האישי, מעטות הפעמים בהם נדרשים תיקונים בכלל. ועדיין, האופציה פתוחה בפני הלקוחות – קלישאתי או לא, אינני מוכן לוותר עד שתצאו מרוצים.

כפי שתוכלו לראות, מדובר בתהליך סטנדרטי, ידידותי ופשוט למדי עבורכם. ככל שתפרטו יותר בשלב שיחת האפיון הראשונית, כך התוצאה הסופית תהיה איכותית יותר. וכעת, כשהבנו איך התהליך הולך וממה קורות החיים מורכבים… שנבין את הכדאיות – “למה לי לשכור כותב קורות חיים מקצועי?

יתרונות קורות החיים – מה יש בכתיבת קורות חיים מקצועית?

לקורות החיים יש שלל יתרונות מובהקים המשפרים את סיכויינו להתקבל למשרה נחשקת. להלן כמה מנקודות החוזק המשמעותיות ביותר:

 • העלאת סיכויי הקבלה – היתרון הברור מכולם. למעסיק הפוטנציאלי אשר אמור לבחון עשרות מועמדים, קורות חיים משכנעים עשויים “לעשות את כל ההבדל”. במידה ונגיע עם קורות חיים שיווקיים ואיכותיים, “נתפוס” את תשומת הלב של המעסיק. ובכך, נעלה באופן ניכר את הסיכויים שנקבל את המשרה. קורות החיים שלנו “מוכרים” את הניסיון שלנו למעסיק – נשאף לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.
 • חוסך כמויות מטורפות של זמן – כתיבת קורות חיים היא עבודה של ממש. גם לכותבי תוכן מקצועיים, היא לוקחת שעות ואף ימים. מכאן, ניתן להסיק כי לאדם הממוצע ייקח לא מעט זמן לסיים עם כתיבתם. בזמן הזה, היה יכול להשקיע בעיסוקים אחרים וחשובים לא פחות. כך, לצורך הדוגמה – באותו הזמן, נוכל להשקיע בעסק שלנו, בלימודים או בכל תחום אחר בחיינו.
 • כישורים רטוריים – כותב קורות חיים יכול “לשדרג” את ערכם. באמצעות כישורים ויכולות רטוריות (מעין “הנדסה חברתית”), יוכל כותב התוכן ליצור רושם טוב יותר מהמצופה. כך, גם עם ניסיון תעסוקה ממוצע, ניתן “להפיק” קורות חיים שיגרמו למעסיקים לומר “וואו”. זאת, ללא זיוף ניסיון ואמצעים לא כשרים – ה־”קסם” הוא באופן בו המסמך מנוסח.
 • איכות התוצר הסופי – כתיבת קורות חיים איננה דבר מובן מאליו; הן לאדם הפשוט והן לכותב התוכן המקצועי. ובסופו של דבר, לכותב התוכן יש יותר ניסיון. ובסופו של יום, הדבר יוביל לתוצר איכותי יותר בהשוואה לכתיבתו של זה שאינו כותב תוכן – “אין חכם כבעל הניסיון”. ובמקרים של “עבודה או לא”, עדיף שלא לעשות קיצורי דרך.

ועוד! בקיצור, לקורות חיים מקצועיים יש משמעות כבירה.

כתיבת קורות חיים מקצועית – למה דווקא אני?

בסופו של יום, ישנה כמות עצומה של כותבי קורות חיים במדינת ישראל. ביניהם, לא מעט כותבים מוכשרים, אשר מסוגלים ליצור קורות חיים באיכות מצוינת. אם ככה, בוודאי עלתה לכם השאלה: “מה אתה 'מביא לשולחן'? כיצד קורות החיים שתכתוב יהיו ברמה גבוהה מהרגיל?”. הנה כמה “נקודות אור” שאני מביא עמי:

 • עשור של ניסיון – הנני כותב תוכן בכלל, וכותב קורות חיים בפרט במהלך יותר מעשור. לכל כתיבה, אני מבטיח להביא את הניסיון והחכמה שצברתי עם הזמן. מבטיח ללקוחותיי את הטוב ביותר.
 • גיוון לשוני – בתכניי, אני תמיד מקפיד על ניסוחים רהוטים, ישירים וקולעים. כל אלו חשובים, על אחת כמה וכמה, בקורות חיים מוצלחים. אני מתחייב לשלבם באופן טבעי, כך שכל מעסיק פוטנציאלי יתרשם.
 • שקיפות – גם עם כל הניסיון שלי, לא אוכל “לעמוד” בכל עבודה. אם ארגיש שלא אוכל “להוציא” את המקסימום, לא אקח את העבודה – אין בזה בושה! שקיפות, צניעות והגינות ממוקמות במקום הראשון מבחינתי.
 • מהירות – עם ניסיוני, התאפשר לי לכתוב בצורה איכותית ובמהירות. אני מבטיח לכתוב עבורכם קורות חיים איכותיים, אשר יופקו בזריזות – ללא כל התפשרות על האיכות.

נשמע לכם טוב? תרצו לקיים שיחת התייעצות חינמית עמי, אליחי? חייגו 😉

צרו איתי קשר

לקוחות ממליצים

עדכונים אחרונים

28/01/2022
המחירים לתכנים אינפורמטיביים עודכנו מ־0.25 ש"ח ל-0.30 ש"ח

28/01/2022
המחירים עבור תוכן SEO עודכנו מ־0.15 ש"ח ל־0.20 ש"ח

01/07/21
עודכנו המחירים לכתיבת מאמרים SEO מ- 0.12 ש"ח ל- 0.15 ש"ח

21/05/2021
הוקמה מערכת SMS לשם נוחות הלקוחות

27/05/21
מערכת העלאת קבצים להורדת מאמרים

06/06/2021
עודכנו המחירים לכתיבת תכנים אינפורמטיביים מ- 0.20 ש"ח ל- 0.25 ש"ח

מאמרים אחרונים